Výsledek kvízu ti spolu s malým překvapením pošleme na tvůj e-mail během pár minut.
Jsi cílevědomá, orientuješ se na výkon a ve svém životě máš ráda věci pod kontrolou. Stejně zodpovědně a racionálně přistupuješ i k porodu, chceš být připravená a mít pocit, že jsi udělala maximum. Jenže… porod není soutěž. A cvičení s Aniballem není o číslech – nejspíš se na chvíli budeš cítit lépe a jistěji, když „natrénuješ“ o 3 centimetry víc než jiná žena. Anebo naopak hůř, když ti to nepůjde tak dobře. Něco ti prozradíme – to, kolik centimetrů nacvičíš, paradoxně u porodu nehraje vůbec žádnou roli.
Srovnávat se s ostatními ženami nemá smysl. Soustřeď se na to, co ti k hladšímu příchodu miminka na svět může opravdu pomoct.
Velmi důležitá je pro tebe relaxace, která ti může výrazně pomoct jak během cvičení, tak při samotném porodu. A právě k tomu slouží Aniball. Zkus zapomenout na čísla, cvičení s Aniballem je o tom naslouchat svému tělu a uvědomit si, co se v něm při tréninku děje – které svaly se zapojují a jak je s pomocí dechu můžeš vědomě uvolnit a usnadnit tak miminku cestu na svět.
Když přestaneš vidět cíl a začneš si užívat cestu k němu. Cvičení nemusí jít pokaždé hladce, ne vždy se ti podaří vypnout hlavu a nestresovat se čísly. Pak ale přijde den, kdy tu budeš jen ty a tvůj dech. Tvé tělo ti během tréninku s Aniballem přirozeně napoví, která poloha je pro tebe nejvhodnější. Uvolníš se, získáš jistotu a najedou to půjde samo – a v tu chvíli budeš přesně tam, kde máš být.
Aniball umožňuje seznámit se v klidu a pohodlí domova s pocity, které doprovázejí porod – zejména s tlakem, který vyvolává hlavička miminka v porodních cestách. Během cvičení s ním si žena může vyzkoušet různé porodní polohy, najít tu nejvhodnější a zároveň si osvojit základní principy, které mohou přispět k hladkému průběhu porodu.
Metoda cvičení je založená na práci s dechem. Při nádechu se svaly pánevního dna uvolňují, při výdechu stahují. Během porodu je důležité, aby se žena namísto řízeného tlačení, kdy je její tělo stažené, naučila s pomocí dechu vědomě uvolnit a miminko přirozeně prodýchat na svět.
Kondice pánevního dna může mít vliv nejen na porod, ale i na kvalitu mnoha dalších oblastí života – od správného držení těla, po zdánlivě nesouvisející bolesti zad či hlavy, přes sexualitu, problémy s inkontinencí, bolestivou menstruací a ovulací, až po psychické naladění, energii a vitalitu. Péče o pánevní dno by proto měla být jedním z pravidelných rituálů, které nám pomáhají zachovat životní balanc a ženské zdraví.
Podmínkou zdravého fungování pánevního dna je jeho pružnost neboli optimální napětí (tonus). Pokud ji ztratí a je oslabené (hypotonické) nebo naopak stažené (hypertonické), dříve či později se dostaví poruchy jeho funkce.
Pánevní dno je naším emočním barometrem – střádají se v něm strachy, stresy, porody, ale i nepříjemné sexuální zážitky. Je detektorem naší vitality, radosti i smutku, únavy a deprese. Na všechny tyto stavy reaguje buď ochabnutím nebo naopak stažením. Oba extrémy vedou ke ztrátě pružnosti a dysfunkcím.
Dominika, CZ
"Aniball je super věc, porod proběhl absolutně bez zranění a co se týče kvality partnerského života, vše funguje naprosto skvěle."
Hana, CZ
"Díky Aniballu jsem byla do poslední chvíle úplně klidná a nebála jsem se porodu."
Radka, CZ
"Díky Aniballu jsem si vyzkoušela porodní polohu, naučila jsem se tlačit a budoucím maminkám ho doporučuju. Nebojte se ho, stojí to za to."
Na všechny dotazy odpovídá MUDr. Lucie Horáčková
MUDr. Lucie Horáčková
Medical Advisor
V rámci své práce komunikuje s lékaři, fyzioterapeuty, porodními asistentkami a ženami.
Ráda odpovídá na vše ohledně Aniballu, nebojte se zeptat! 🙂